Aksesuarlar

Yaratıcı Aksesuarlarla Evlerinizi Güzelleştirin

ev-aksesuarlari
Yazan dekoreder

Ev dekorasyonlarında hiç kuşku yok ki aksesuarların yeri tartışmasız şekilde önemlidir. Detayların evlere kazandırdığı farklılık, aynı zamanda kişilerin kendi stillerini yansıtmasında da kolaylık oluşturur. Zaman zaman yeni eşyaların, bazen de eski materyallerin evlerde oldukça dekoratif kullanımları ile karşılaşıldığı gibi, yaratıcı dekorasyon fikirleri sayesinde, pek çok atıl eşya işlevsellik kazanıyor. Örneğin, eski ahşap sepetlerin veya kovaların, hatta saksıların evlerde dekoratif şekilde kullanımı son zamanlarda oldukça yaygın. Bahçe veya balkonda kullanılabilen ahşap sepetler, verandalarda veya hollerde ayakkabılık yanında da kullanılarak eve gayet hoş bir hava katıyor.

ahsap-saksi

Eski porselen çaydanlıklarınız kırıldıysa veya artık kullanılamaz duruma geldiyse harika bir vazo sahibisiniz demektir. Pek çok porselen çaydanlık içine koyacağınız plastik çiçeklerle harika bir aksesuar olarak ev dekorasyonunuzda yerini alacaktır. İsterseniz çaydanlığın üst kısımlarını delerek, zincir geçirip, duvara da asabilir ve içine canlı bir çiçek dahi koyabilirsiniz.

porselen-caydanlik

Pek çoklarımız evlerde hayvan beslemeyi seviyoruz, ancak bazı hayvanlar için ev yerine doğal ortamlarında yaşama hakkı tanımak gerekiyor. Kuş sevenlerdenseniz ve evinizde kullanılmayan kuş kafesleri varsa, içlerine kuş koymak yerine, onları azat ederek, kafesleriniz harika bir dekoratif aksesuara dönüştürebilirsiniz. Hatta evinizin dekorasyonuna uygun bir renge boyayıp, içine çok sayıda yapay çiçek koyarak, salonlarınızda, balkonunuzda veya diğer mekanlarınızda güzel bir aksesuar sahibi olabilirsiniz.

kus-kafesi

Yaratıcı dekorasyon fikirleri pek çok farklı örneğe imza atıyor. Resimdeki gibi, eski bir kutuyu veya ekmek saklama dolabını beyaza boyayarak siz de içine araç gereç koyabileceğiniz güzel bir eşya yapabilirsiniz. Çalışma mekanlarınızda ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri ortalıktan kaldırmak için ve istenmeyen dağınıklığı önlemek için harika bir çözüm.

kutu

Eski dolaplarınızın çekmecelerini atmayarak, duvarlarınıza monte edebilir ve içine vazolarınızı koyabilir veya resimdeki gibi çekmecenin üzerine yerleştireceğiniz düğmeler sayesinde pek çok kolyenizi asabilirsiniz. Hem dekoratif, hem de işlevselliği olan bu yaratıcı fikri siz de mutlaka denemelisiniz.

dekoratif-cekmece

Fenerler evlerde en çok kullanılan aksesuarlardan biridir. Oldukça ucuza satın alabileceğiniz bu fenerlerin içine mum koyabilir, deniz kabukları veya farklı bitkiler de yerleştirebilirsiniz.

fener

Can kavanozlarınızın dışına saracağınız tel ve askı sayesinde onları harika bir sarkaç olarak kullanabilir ve içine çiçekler yerleştirebilirsiniz. Bahçenizden kopardığınız canlı çiçekler ya da yapay çiçekler de balkonlarınız ve teraslarınız için mükemmel bir dekoratif aksesuar olacaktır.

dekoratif-cam-saksi

 

Yazar Hakkında

dekoreder

Yorum Yazın