Mutfak

Mutfak Dizaynı Nasıl Olmalı

Geniş ve dar alanlar için seçilmesi gereken mutfak dekorasyonları farklı olması gerekir. Elbette ki sizler, genel olarak, mutfak dizaynı nasıl olmalı gibi sorularınıza cevaplar arıyorsunuz. Bu konuda şu fikirler sizlere yardımcı olurken, en şık dekorasyon fikirlerinden faydalanabilirsiniz.

amerikan Mutfak Dizaynı

Dar alanlar için dekorasyonlar

Aslında dar bir mutfağı dekore etmek oldukça zordur. Fakat fikirler, etkili bir şekilde uygulanırsa, gerçekten rahat hareket edebileceğiniz şık bir mutfak tasarımına sahip olabilirsiniz.

amerikan tarzı Mutfak Dizaynı

İlk olarak, yemek masalarının konumu oldukça önemlidir. Eğer ki imkânınız var ise, yemek masalarınızı, portatif olarak kullanabilirsiniz. Eğer ki bu mümkün değil ise, genel olarak mutfak içerisinde kör noktalar, hareketinizi engellemeyen yerler tercih edilirse, daha faydalı olabilecektir.  Bunun yanı sıra, üst dolaplar daha çok bölme sayısına sahip olursa, alt dolaplardan feragat etmek kolay olurken, alt dolapların bir kısmına ise, bulaşık makinesi konumlandırılabilir.

bahçeli Mutfak Dizaynı

Geniş alanlar için

Elbette ki geniş alanlar için mutfak dizaynı nasıl olmalı gibi sorularınıza pek çok dekorasyon fikri sunulabilir. Amerikan mutfaklardan tutun, ada tipi mutfak modellerine kadar pek çok fikir tercih edilebilir.

dar Mutfak Dizaynı

Ada tezgâh ünitesi, mutfağınızın tam ortasında dekore edilerek, hem kullanım hem de şıklık açısından sizlere yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra, boş duvarlarınızı değerlendirebilmek için, dekoratif raflar kullanılabilir. Tabi ki duvar diplerine de vazolar ve farklı aksesuarlar yerleştirebilmeniz mümkün iken, LED bir TV’ de duvara monte edilebilir. TV’ de, hem tezgah karşısına hem de yemek masasına uygun konumda olursa, daha kullanışlı olabilir.
farklı Mutfak Dizaynı kırmızı Mutfak Dizaynı klasik Mutfak Dizaynı küçük Mutfak Dizaynı Mutfak Dizaynı siyah beyaz Mutfak Dizaynı yeni Mutfak Dizaynı

Daha farklı mutfak dekorasyonu da yapabilir, kendi yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz. Sitemizdeki konulara bakarak da görsellerden yararlanıp, kendi mutfağınızı baştan yaratabilirsiniz. 

Yazar Hakkında

dekoreder

Yorum Yazın