Ev Dekorasyonu Genel Salon

Modern Evler İçin Ev Dekorasyonu

Teknolojik gelişmeler artık pek çoğumuzu akıllı evlerde oturmaya yönlendirirken, daha kendine ait bir yaşamdan hoşlananlar için de, son derece farklı mimari tasarımları ile bahçeli evler dikkat çekmeye başlıyor. Evlerin dış ve iç mimarilerinin dekorasyondaki etkisi büyük. Bu nedenle evleri dekore ederken olabildiğinde evin yapısını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Büyük evler için daha geniş ve koyu mobilyalar kullanılırken, istenirse pek çok farklı aksesuarla da evleri zenginleştirmek mümkün. Modern dokunuşlardan hoşlanıyorsanız seçimlerinizi yaparken son yılların en çok tercih edilen mobilya tasarımlarına ve renklerine bakabilirsiniz. Eklektik tarzdan hoşlanan biriyseniz ve modernizmle beraber biraz da nostaljik dokunuşları seviyorsanız ev dekorasyonu için farklı örnekleri araştırabilirsiniz. Eski ile yeni mobilyaları birlikte kullanmak çoğu zaman güzel bir görüntüye neden olduğu gibi, yanlış parçaları bir araya getirmek de evlerde bir karmaşa yaşanmasına sebebiyet verebilir.

modern-salon-dekorasyonlar

Minimalist Oturma Odası ARQUITECTURA EN PROCESO / homify

Dekorasyon kişinin stresini atabileceği, bütçesine uygun şekilde hareket edebileceği bir alan olmasının yanında, yaşam alanlarının konforunu da yükselttiği için herkesin ilgi alanında bulunuyor. Son yıllarda eşyaların daha sade ve minimalist anlayış göz önünde bulundurularak yapıldığına ve pek çok kişinin tercihinin de bu yönde olduğuna şahit oluyoruz. Sade ama şık, farklı ama konforlu çizgilere sahip eşyaları birlikte kullanan kişilerin dekorasyonda en çok aksesuarlar sayesinde evleriniz diledikleri gibi döşediklerini görüyoruz.

ev-dekorasyonu

Kırsal Oturma Odası Viviana Pitrolo architetto / homify

 Modern evlerde gerek çok renkli dekorasyonlar göze çarparken, gerekse de salt tek bir rengin hakimiyetiyle de sıklıkla karşılaşıyoruz. Geleneksel dokuma halıların yanında, son derece sade şekilde işlenmiş kilimler de modern evlerde karşımıza çıkıyor. Tablolar, modern tasarımlı aydınlatmalar, ev bitkileri de yaşam alanlarının vazgeçilmezlerinden biri haline geldiği için evlerde daha fazla estetik ve karakter göze çarpıyor.
 

dekorasyon-fikirleri

Modern Oturma Odası Clorofilia / homify

Yaşam alanınıza biraz daha çağdaş dokunuşlar yapmak için fazla eşyalardan kurtulmayı da becerebilmelisiniz. Duygusal davranmak yerine, evinizde ne görmek istediğinizi düşünerek hareket etmeniz halinde hem daha az eşya, hem de daha rahat ve ferah mekanlar elde edebilirsiniz. Eski koltuklarınızın kumaşları sıkıntı verdiyse ve yenisini alacak bütçeniz yoksa döşemecilerin sunduğu teklifleri değerlendirebilir, bir anda daha modern görünen koltuklara sahip olabilirsiniz. Takım eşyalar yerine, birbirinden bağımsız mobilyaları yan yana getirmek de çok işinize yarayabilir. Tek bir köşe takımı, rattan sandalye, küçük bir kilim ve genişçe ahşap bir orta sehpa evinizi bir anda değiştirecektir. Koltuk minderleri, duvarlara asacağınız tablo ve çerçeveler, aynalar, bitkiler de evlerinizin daha kişilikli görünmesini sağlayacaktır.

salon-dekorasyonu

Klasik Oturma Odası STREIF Haus GmbH / homify

Daha az eşyanın daha çok huzur olduğunu düşünen Finlandiya’nın “az çoktur” sözü sizin de ev dekorasyonu yaparken aklınızda olması gereken düsturlardan biri olmalı. Bu sayede hem gereksiz eşya almayacak, fazladan para ödemeyecek, hem de eviniz daha geniş ve ferah görünecektir.

Yazar Hakkında

dekoreder

Yorum Yazın