Ev Dekorasyonu

Modern Ev Dekorasyonu Fikirleri

ev-aksesuarlari
Yazan dekoreder

Evinizdeki görünümü daha çağdaş bir hale getirmek istiyorsanız bu noktada dekorasyon stilleri konusunda araştırma yaparken kendinizi kaybolmuş hissedebilirsiniz. Bu konuda yapabileceğiniz en iyi şey araştırma esnasında gördüğünüz modern ev dekorasyonu stillerinden hangisinin sizi temsil ettiğini ya da evinize uyduğunu bulmak olacaktır. Size sunduğumuz görseller ve bilgi sayesinde fikir edinebilirsiniz.

Eşyalarınız arasındaki uyumu nasıl sağlayacağınızı bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Sade görüntüsüyle aynı zamanda modern ev dekorasyonu yapmak için nelere dikkat etmelisiniz gelin beraber bakalım.

salon-dekorasyonu

Özellikle ev dekorasyonu konusunda daha modern bir görünüşe ihtiyaç duyuyorsanız şayet bu noktada mobilya seçimlerinizi ona göre yapmalısınız. Aynı zamanda duvar kağıtları ve aksesuarlar da ev dekorasyonu fikirleri için en çok ihtiyaç duyacağınız unsurlar arasındadır. Eşyalarınıza uygun sade aksesuarlar kullanabilir veya duvar dekorasyonu için tablolardan faydalanabilirsiniz böylece evinize çok daha modern bir atmosfer kazandırmış olursunuz.

banyo-dekorasyonu

Karşınıza çıkan pek çok aksesuar ve dekorasyon ürünü olacak ancak bunlar içinde kaybolmak yerine evinizde seçeceğiniz ürünlerdeki dengeyi kurmak son derece önemli olacaktır. Modern ev dekorasyonu yaparken eşyalar konusunda ne çok fazla ne de çok az tercihlerde bulunmak gerekiyor, zira dediğimiz gibi tamamen denge çok önemlidir.

duvar-dekorasyonu-yemek-odasi-dekorasyonu

 

Dikkat etmeniz gereken noktaların başında öncelikle mobilya seçimi geliyor. Özellikle içinde bulunduğunuz dönemde en popüler ve moda olan mobilyaları tercih edebilirsiniz ancak burada temel renginizin ne olduğuna karar vermelisiniz. Özellikle mobilyalarda temel renginize uygun seçimler yapmanız halinde aksesuarlarla ev dekorasyonu konusunda uyum sağlayabilirsiniz.

oturma-odasi-dekorasyonu

Genellikle açık renkte koltuklar tercih edebilir ve canlı renk tonlarındaki kırlent modelleri ile koltuklarınıza hareket getirebilirsiniz.

ev-aksesuarlari

Ev dekorasyonu fikirleri ararken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de perdeler olmalıdır. Koltuklarınız ve perdeleriniz arasında uyum sağlayabilir ya da evinize modern bir dokunuş yapmak için perdeleri farklı bir model seçebilirsiniz. Sade bir ev dekorasyonu için perde seçiminiz daha canlı veya koyu renkler olabilir. Özellikle son dönemlerde geometrik desenli ya da çiçek baskılı perdeler oldukça popüler.

ev-dekorasyonu

 

Evinizde kullanacağınız avizelere de mutlaka göz atmalısınız Zira modası geçmiş avizeler ihtiyaç duyduğunuz modern ev dekorasyonu önerileri için pek de uygun olmayacaktır. Daha çağdaş tasarımlara yönelmeniz elbette bütçenizi aşmadan yapacağınız tercihler sonucunda istediğiniz ortamı yaratmanıza yardımcı olur. Sarkıt avize modelleri ya da geometrik şekilli avizeler kadar hasır ya da metal çubuklu avize modelleri de kesinlikle vazgeçilmezleriniz arasına girecektir.

modern-ev-dekorasyonu-fikirleri

Modern ev döşeme süreciniz de duvarları mutlaka evin genel atmosferine uygun bir renk tonunda seçmelisiniz ki bu noktada farklı renkler de tercih edebilirsiniz. Düz bir duvar kağıdı ya da tuğla baskılı modeller de evinizin atmosferini ciddi anlamda değiştirecek unsurlardandır. Önemli olan evinizdeki sadeliği yakalamak ve bütün seçimlerinizin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat etmektir.

kucuk-banyo-dekorasyonu

Ahşap döşemeler genellikle daha klasik tarza sahip olan ev dekorasyonu için tercih edildiğinden dolayı modern bir ev yaratmak istiyorsanız bu noktada farklı bir yer döşemesi tercihinde bulunabilirsiniz. Örneğin granit ya da mermer zeminler kesinlikle ihtiyacınız olanı fazlasıyla karşılayacaktır ancak bu noktada bütçeniz kısıtlı ise daha farklı materyallere de yönelebilirsiniz.

modern-ev-dekorasyonu

Sadece avizeler değil elbette evinizde farklı ışıklandırmalara da ihtiyaç duyacaksınız ki modern ev dekorasyonu için araştırma yaptığınızda pek çok abajur ya da yer aydınlatmasının son derece şık görüntülere neden olduğunu fark edeceksiniz.

modern-ev-dekorasyonu-onerileri

Duvarlara asacağınız tablolar konusunda seçimlerinizi yağlı boya tablolardan yana kullanabilirsiniz. Yemek masasının bulunduğu yerde yakın duvarlara büyük tablolar asmak hareket sağlayacaktır. Tablo yerine büyük aynalardan da yararlanabilirsiniz ki bu noktada altın varaklı yerine daha modern tasarımları olan aynalara yönelmelisiniz.

duvar-dekorasyonu

Sezonun en popüler ürünlerinden biri de mermerler olduğu için evde kullanacağınız vazoları ya da saksıları da mermerden tercih etmeniz ve içinde bambu çubukları ya da büyük bitkiler koyarak dekorasyonunuzu tamamlamanız sonucu çok daha etkili hale getirecektir. Burada dikkat edilmesi gereken şey evde kullanılan aksesuar sayısının mümkün olduğu kadar az olmasıdır. Evde yarattığınız ortam asla dağınıklık hissi vermemeli ya da bir karmaşa söz konusu olmamalıdır.

yatak-odasi-dekorasyonu

Duvar dekorasyonu için yapabileceğiniz şeylerden biri de küçük ayna parçalarından geometrik şekiller yaratmak olacaktır ki bu ürünler hazır bir şekilde de satılıyor. Önemli olan ne tür ürünlerden ve aksesuarlardan hoşlandığınızı belirleyerek ona uygun seçimler yapmanızdır.

Yazar Hakkında

dekoreder