Salon

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu

Dikdörtgen salonların döşenmesi ve eşyaların yerleştirilmesi daha zordur. Bunun için sıkıntı yaşıyorsanız dikdörtgen salonunuzu bir kağıda çizerek nasıl yerleştirileceğine bu kağıt üzerinde karar verebilirsiniz. Dikdörtgen salon dekorasyonu yaparken dar olan kısımlara tekli berjer koltuklar yerleştirin. İnce uzun taraflara ise karşılıklı üçlü koltuklar koyarak dikdörtgen salonunuzu hoş bir şekilde dekore edebilirsiniz.

değişik Dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri

Dikdörtgen odaları yerleştirirken odanızın orta kısmına sehpa koyabilirsiniz. Fakat sehpanın sivri köşeli olmamasına dikkat etmelisiniz. Elips şeklindeki sehpalar dikdörtgen odalar için oldukça uyumludur. Sert çizgiler barındıran dikdörtgen salonları yumuşatmak üzere çeşitli hileler yapabilirsiniz. Odada kullandığınız hiç bir eşyanın sivri köşeli olmamasına dikkat etmelisiniz. Koltuklar, masa ve sehpalar sivri köşeli olmamalıdır. Dikdörtgen salon dekorasyonu içinde salonunuzn görüntüsü büyük dikdörtgenden meydana geliyorsa; bir köşeye L koltuk bile kullanmanız mümkün. Fakat odada yukarıda belirtildiği gibi sert köşeli eşyalar kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

en güzel Dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri

Salonunuzda kapıdan hemen girildiğinde karşı tarafa yemek masası koymayı unutmayın. Mutfakla olan bağlantınızı daha kısa yoldan yapmanızı sağlayacak bu fikir sizi daha az yoracaktır. Ayrıca; koltuklarınızı açık renklerden seçerek odanızın dar alanını daha büyük gösterebilirsiniz. Köşelerde kullanacağınız berjerlerin açık ya da koyu renk olmasında herhangi bir sakınca yoktur. Kullandığınız eşyaların renk uyumu taşıması dikdörtgen salonlar için daha önemlidir. Beyaz koltuklar için siyah objeler ya da kırmızı objeler ideal örnekler arasındadır.

beyaz Dikdörtgen salon dekorasyon örneklerifarklı Dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri kahverengi Dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri klasik Dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri modern Dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri sade Dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri şık Dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri uygun Dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri yeni Dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri

Salon dekorasyonu hakkında daha fazla bilgi alabilir, evlerinizi baştan aşağı yenileyerek harika bir yaşam alanına çevirebilirsiniz. Sitemizde konuyla ilgili yazılarımızı okuyarak fikir edinebilirsiniz.

Yazar Hakkında

dekoreder

Yorum Yazın