Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyonda Çerçeve Kullanımı

Dekorasyon konusunda işinize en çok yarayacak ve evlerinizi bir anda değişik bir hale getirecek en önemli aksesuarların başında tablolar, resimler ve tabi ki dekoratif çerçeveler geliyor. İçi dolu ya da boş çerçeveleri evlerinizin boş duvarlarında değişik şekillerde değerlendirebilirsiniz. İsterseniz duvarınızı boydan boya çerçevelerle donatabilir veya duvar rafınızın üzerinde içine aile fotoğraflarınızı koyduğunuz çerçeveleri sıralayabilirsiniz. Seçim tamamen size ve zevkinize kalmış.

dekoratif-asksesuarlar

Çalışma odanızın duvarlarına sevdiğiniz yazarların sözlerinin yazılı olduğu veya çektiğiniz bir fotoğrafı yerleştirdiğiniz çerçeveleri asabilirsiniz. Birden fazla çerçeve kullanmak son yılların en favori dekorasyon fikirleri arasında olduğu gibi, evin havasını veya ortamı tamamen değiştirdiğini de söyleyebiliriz.

dekoratif-cerceveler

Aynalarla aranız iyiyse o zaman dekorasyon konusunda biraz daha şanslı olanlar arasındasınız demektir. Yatak odanızın duvarına çeşitli ebatlarda aynalı çerçeveler asabilir veya bu aynaları büyük bir tablonun etrafına da sıralayabilirsiniz.

dekoratif-resimler

Farklı büyüklüklerde olmaları veya renk konusunda birbirinden farklı olmaları sorun değil. Her türlü çerçeveyi değerlendirebilirsiniz. İster duvarda, isterseniz komodinlerinizin üzerinde kullanabileceğiniz bu aksesuarları yerde duvara dayalı şekilde de kullanmanızda hiçbir sakınca yok.

ev-dekorasyon-onerileri

Dar alanlar için büyük çerçeveler yerine daha küçük olanları asabilirsiniz. Çocuklarınızın resimlerini, kartpostalları çerçeveletebilir, sevgilinizin yazdığı bir notu da beyaz bir çerçeveye yerleştirip duvarınızda ölümsüz hale getirebilirsiniz. Hatta biraz daha yaratıcı olabilir ve dergilerden kestiğiniz resimleri ya da küpürleri de bu şekilde değerlendirip kendi dekorasyon anlayışınızı geliştirebilirsiniz. 

ev-dekorasyonu

Yazar Hakkında

dekoreder

Yorum Yazın