Balkon

Balkonlarınızı Yaza Hazırlayın

Milletçe balkon sefası yapmaya bayılırız. Yaygın bir Akdeniz kültürünün doğal uzantısı olmasının yanı sıra, evlerde uzun süre vakit geçirildiğinde herkes kendisine hava alabileceği açık mekanlar arıyor. Küçük ya da büyük tüm balkonlar nefes alabilmek için sığınacak güzel alanların başında geliyor. Hal böyle olunca da balkon dekorasyonu diye bir kavram da gün geçtikçe karşımıza daha fazla çıkıyor.

balkon-dekorasyon

Balkonunuzu daha yaşanır ve göze hitap eden bir mekan haline getirebilmek için mutlaka alanın ne denli kullanılabilir olduğunu bilmeniz lazım. Küçücük bir balkona çok sayıda eşya koymak adım atmanızı engelleyebileceği gibi, hem temizlik yaparken sorun yaratacak, hem de dilediğiniz balkon dekorasyonu için alan bırakmayacaktır. daha az eşya her zaman daha şık görüntülere neden olur.

balkon-dekorasyon-fikirleri

İşin içine yaratıcılık girdiğinde birbirinden güzel örnekler de karşımıza çıkıyor. Dar bir balkonunuz varsa, bir köşesine rahat bir koltuk koyabilir veya sandıklı bir oturma alanı oluşturabilirsiniz. Altı sandık olan eşyaların balkondaki minderleriniz veya battaniyeleriniz için güzel bir saklama deposu olması emin olun hoşunuza gidecektir. Balkon dekorasyon örnekleri içinde sıklıkla ahşap sandalyeler ve masalar yer alır. Genellikle iki kişilik olduğundan hem fazla yer kaplamaz, hem de arkadaşınızla rahatça kahvenizi içebilirsiniz. 

balkon-dekorasyon-onerileri

Balkonunuz genişse elbette daha büyük oturma grupları, hasır koltuklar da kullanabilir, hatta genişçe bir masa sayesinde yazları balkonunuzda da çalışabilir, yemeklerinizi yiyebilirsiniz. Küçük minderler, çiçekler ve vazolar balkonlarınız için çok şık bir görüntü yaratacaktır. balkon-dekorasyonu balkon-dekorasyonu-fikirleri

balkon-dekorasyonu-onerileri kucuk-balkon-dekorasyon kucuk-balkon-dekorasyonu

Seçiminiz ne olursa olsun, balkonunuzu yaza uygun rengarenk eşyalarla veya son derece sade, basit dekorasyon örnekleri ile yeni baştan yaratabilirsiniz. Evinizde kullanmadığınız eşyaları da balkonda değerlendirerek harika bir dekorasyona imza atmış olursunuz. Diğer yazılarımızda size yaratıcı fikirler verebilir. 

Yazar Hakkında

dekoreder

Yorum Yazın