Balkon

Balkonlarınızı Kişiselleştirin

ev-dekorasyon
Yazan dekoreder

Balkon sohbetleri uzun yaz günleri kadar sonbaharda da güzeldir. Sevdiklerimizle, eşimizle, dostumuzla yaptığımız balkon sohbetleri için konforlu ve dekoratif balkonlara sahip olmak hiç de zor değil. Açık alanları biraz daha kişiselleştirmek için siz de balkonlarınıza koltuklar koyabilir, yer döşemeleri yerine halılar veya dekoratif kilimler kullanabilirsiniz. Ayrıca balkonlara koyacağınız bitkiler ve aydınlatmalar da keyifli sohbetlerinizi daha da kaliteli bir hale dönüştürecektir. 

balkon-dekorasyon

Balkonlarınız için hasır sepetlerden veya hasır kilimlerden faydalanabilirsiniz. Eski veya ikinci el hasır sandalyeler, eski kilimler ve çiçeklerinizi koyacağınız hasır sepetler de farklı bir balkon dekorasyonu için fikir verici olabilir. 

balkon-dekorasyon-fikirleri

Dar bir balkonunuz varsa bile, dekorasyon yapabilirsiniz. Balkon duvarlarınız renkli boyalarla boyayabilir, tuğla veya taş döşemelerle güzelleştirebilirsiniz. Ayaklı bir abajur da balkon için uygun olacaktır. Sehpa ve tekli koltuklar kullanmanız da iki kişilik sohbetleriniz için kendinizi sanki oturma odasındaymış gibi hissetmenize neden olacaktır. 

balkon-dekorasyon-ornekleri

Bitkiler evlerimizi güzelleştiren ve dekorasyon amacıyla kullanabileceğimiz harika aksesuarlardır. Balkonunuzda da küçük bir bahçe yaratabilirsiniz. Yeşil bir görüntü size hem huzur verecek, hem de bir anda kendinizi bambaşka bir yerdeymiş gibi hissetmenize neden olacaktır. 

balkon-dekorasyonu

Eski halınızı veya kiliminizi balkona serip, içindeki renklere uygun minderler veya sandalyeler de koyarak balkonunuzu yaşanır hale getirebilirsiniz. 

dekoratif-balkonlar

Balkon demirlerine asılan çiçekler gerçekten harika bir görüntü oluşturur ve sokaktan geçenlerin balkonunuza bakmasını sağlar. siz de balkon demirlerine asılabilen saksılardan alarak, mevsim çiçeklerini daha da gösterişli ve dekoratif kullanabilirsiniz. Ahşap sandalyeler ve katlanan masalar da dar balkon dekorasyonu için çok idealdir. 

ev-dekorasyon

Hasır paravanlar kullanarak uzun balkonları ikiye bölebilirsiniz veya yan komşunuzla içli dışlı olmanızı engelleyebilirsiniz. Şemsiyeler ve paravanlar kullanmak aynı zamanda sıcak havalarda güneşin zararlı ışınlarından kurtulmanızı da sağlayacaktır. 

guzel-balkonlar

Yazar Hakkında

dekoreder

Yorum Yazın