Balkon

Balkonda Keyif Zamanı

Yaz mevsiminin belki de en güzel tarafı balkonlarda zaman geçirmektir. bir fincan kahve veya çay eşliğinde serin yaz akşamlarının tadını sevdiklerinizle geçirmek için balkonunuzu biraz daha konfor sahibi yapmak için dekorasyon fikirleri konusunda verdiğimiz önerilere bakabilirsiniz.

balkon-dekorasyon-fikirleri

Balkon dekorasyonu yaparken alnın büyüklüğüne mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor. Büyük bir balkonunuz yoksa, katlanabilir sandalyeler ve minik sehpalardan yararlanabilir, balkon demirlerinize veya duvarlarına asacağınız dekoratif çiçek saksıları ile de son derece estetik bir görünüş kazandırabilirsiniz. Kullanmadığınız minderlerinize güzel kılıflar dikebilir veya satın alabilir, sandalyelerinizin üzerine koyarak daha rahat bir oturum da sağlamış olursunuz.

balkon-dekorasyon-ornekleri

Balkonunuza dekorasyon konusunda bambaşka bir hava katmak için yerleri parke zeminle kaplamaya ne dersiniz? Yağmurda şişebilir diye endişelenmeyin, artık su geçirmeyen yer döşemeleri her yerde bulunabiliyor. Parke kaplı bir balkonda, yerlere koyacağınız minderler, çiçek saksıları veya kilimler gerçekten harika duracaktır. 

balkon-dekorasyonu

Sevdiğiniz renkleri balkon dekorasyonu için kullanabilirsiniz. Örneğin mavi renk hoşunuza gidiyorsa, sandalye minderlerini mavi kumaş kaplatabilir, saksılarınızı maviye boyayabilirsiniz. Maviyle uyum içinde olan sarı çiçekler de balkonunuz için eşsiz bir sanat eseri izlenimi verecektir. 

balkon-nasil-dekore-edilir

Eskimiş kilimlerinizi veya modası geçmiş battaniyelerinizi balkonda kullanabilirsiniz. Aynı zamanda çöp kovalarınızı da dekoratif amaçlı kullanmak için boyayabilir, içlerine plastik çiçekler veya kuru ağaç dalları yerleştirebilirsiniz. 

ev-dekorasyon

Tabi ki balkona koltuk da koyabilirsiniz. tamamen alanın genişliğine bağlı. Tekli koltuklar veya ikili koltuklar arkadaşlarınızla balkon keyfi yapmak için son derece elverişli olacağı gibi, gün içinde uzanarak kitabınızı okumanızı da kolaylaştıracaktır. 

guzel-balkonlar

Yazar Hakkında

dekoreder

Yorum Yazın