Bahçe

Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Bahçeli evlerin dış mekanı güzelleştirmek adına dekorasyon konusunda yaratıcı davranmaları yaşadıkları yerin çok daha huzurlu ve güzel görünmesini sağlayacaktır. Saksılarla süslenmiş bahçelerde aynı zamanda farklı materyaller kullanarak da çok güzel bir etki yaratmak söz konusu olabilir. Bahçe dekorasyonu konusunda sizinle paylaştığımız görseller yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanızda yardımcı olabilir.

bahce-bitkileri

Bahçelerinizde geniş saksılar kullanarak çok şık bir atmosfer yaratabilirsiniz. Bahçe bitkileri için farklı büyüklükteki saksı modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca bitkileri sadece bahçeye dikmek yerine görselliği daha yüksek olacak şekilde ortaya çıkarmak da bahçe dekorasyon fikirleri konusunda size değişik bakış açıları kazandırabilir. Sevdiğiniz çiçekleri saksılara dikerek, bahçenizin muhtelif yerlerinde sergilemeniz de hoş bir görüntü yaratacaktır.

bahce-dekorasyon-fikirleri

Bahçe dekorasyon örnekleri içinde sıklıkla karşılaşılan unsurlardan biri de çakıl taşlarıdır. Bahçenizdeki yolları topladığınız çakıl taşlarından oluşturmak sizce de güzel bir fikir olmaz mı? Yol üzerlerine koyacağınız bahçe bitkileri de daha şık bir görünüm kazandıracaktır.

bahce-dekorasyon-onerileri

Genellikle doğal bir ortam yaratmaya çalışın. Özellikle doğa ile iç içe bir bahçe dekorasyonu yaparsanız kendinizi çok daha huzurlu hissedebilirsiniz. Taşlardan veya kaya parçalarından yararlanabilirsiniz.

bahce-dekorasyonu

Kullanmadığınız büyük vazoları bahçeye yerleştirebilir veya isterseniz uygun fiyata bulacağınız küplerden de yararlanabilirsiniz. Tamamen göz zevkinize hitap eden unsurları bahçenizde sergilemeniz dekorasyon konusunda kişiliğinizi yansıtmanıza da izin verecektir.

 

bahce-duzenleme

Düzenli bahçeleri sevenlerdenseniz bahçe yolunuzun kenarlarına çim ekebilir ve bahçe bitkileri dikebilirsiniz. Özellikle evinizin girişinde gül veya karanfil gibi sevdiğiniz farklı çiçeklerle estetik bir görüntü de elde edebilirsiniz.

Kaynak: www.digsdigs.com

Yazar Hakkında

dekoreder