Çalışma Odası

Aydınlık Çalışma Odası Dekorasyonu

dekorasyon-fikirleri
Yazan dekoreder

Evde çalışmak kesinlikle konforludur. Özgürce çalışma şansı olan kişiler için elbette evlerinde kendileri için hazırladıkları çalışma odaları da dekorasyon konusunun içindedir. Neredeyse tüm vaktinizi geçirdiğiniz kişisel ofis alanlarınızın göze hoş gelmesi önemlidir. Çalışırken sizi motive eden renklerden ve mobilyalardan oluşan bir çalışma odası dekorasyonu, verimliliğinizi de artıracak önemli etkenlerden biridir. 

aydinlik-calisma-odalari

Aydınlık bir çalışma odası için, mekanın ışık alıyor olması çok önemlidir. Elbette doğal ışık açısından yetersiz olan mekanları da daha aydınlık hale getirebilirsiniz. eğer odanızda bir pencere varsa çalışma masanızı bu pencerenin önüne ya da en yakınına koyarak gün boyu doğal ışıktan yararlanabilirsiniz. 

calisma-odasi

Odanızı daha aydınlık göstermenin bir yolu da duvarları beyaz renge boyamaktır. Dekorasyon yapmak istediğinizde önce zemin ve duvarları gözden geçirmelisiniz. Açık renkteki zeminler ve duvarlar her zaman daha ferah alanlar yaratmanızı sağlayacaktır.

calisma-odasi-dekorasyon-ornekleri

Çalışma odası mobilya seçimi de olabildiğince etraftaki dağınıklığı toparlamaya yardımcı olmalıdır. Yine açık renklerde dolaplar, kesonlar veya raflar kullanarak, çalışma alanınızı daha iyi hale getirebilirsiniz.

calisma-odasi-dekorasyonu

Fazla eşyanın siz çalışırken dikkatinizi dağıtacağını da unutmayın. Olabildiğince az eşyayla dekorasyon yapın ve dekoratif aksesuarlardan, renkli kilimlerden veya perdelerden yararlanın. Duvarlarınıza asacağınız tablolar da yine şık bir çalışma alanı için uygun olacaktır. 

dekorasyon-fikirleri

Eşinizle veya arkadaşınızla beraber evden çalışıyorsanız birlikte çalışabileceğiniz geniş bir çalışma masası satın alabilir ve bu masayı ikiye bölerek birlikte kullanabilirsiniz. Böylece hem alandan kazanmış olursunuz, hem de odanın içinde fazladan bir masa olmayacağı için kalabalık bir görüntüden de uzaklaşırsınız. 

ev-dekorasyonu

 

Yazar Hakkında

dekoreder

Yorum Yazın